320472-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal IT-Arbetsplatsprodukter
Referensnummer: 1763/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar produkter till IT-arbetsplatsen (datorer, bildskärmar, konferensutrustning, surfplattor och tillbehör), konsulttjänster samt service och support, till Kundens enheter i enlighet med förfrågningsunderlaget med bilagor och villkoren i Ramavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30237200 Datortillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen