320493-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Dokumenthanteringstjänster – Utdatatjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtdatatjänster
BeskrivningUpphandlingen avser utdatatjänster och printtjänster, med fokus på utformning och distribution av fakturor och påminnelser kopplade till de aktuella produkterna.
Intern identifierare2025/34
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72512000 Dokumenthanteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48444100 Faktureringssystem, 48811000 System för elektronisk post, 79571000 Utskick, 79810000 Tryckning, 79999000 Skanning och fakturering, 79999200 Fakturering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000