320505-2016 - ResultatSverige-Värnamo: Bevaknings- och säkerhetssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm Särskilt boende.
Referensnummer: 2016.015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar trygghetslarm för särskilt boende.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser trygghetslarm för särskilt boende i kommunen. Totalt 9 boenden.