320506-2019 - KonkurrensutsättningSverige-HUDDINGE: Förvaltning av vagnpark
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsadministration och finansiell leasing
Referensnummer: HS/2019:105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50111100 Förvaltning av vagnpark
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge Samhällsfastigheter AB och Huge Bostäder AB genomför denna upphandling som en gemensam upphandling.
Upphandlingen omfattar följande tjänster:
a. Fordonsadminstration av beställarens befintliga fordon och nya fordon under avtalsperioden.
b. Finansiell leasing av nya fordon under avtalsperioden, samt eventuellt övertagande av befintliga fordon
Anbud ska lämnas på hela uppdraget det vill säga anbudet ska omfatta både område a. och b. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66114000 Finansiell leasing, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen