2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal motorrenoveringar vägfärjor
Beskrivning: Detta är ett ramavtal vars syfte är att täcka beställarens behov av att avropa motorrenoveringar för framdrivningsmotorer och motorelkraftaggregat vid behov. Anbud kan läggas på en eller flera motorgrupper: Motorgrupp Mitsubishi Motorgrupp Scania Motorgrupp Volvo Motorgrupp Övriga
Intern identifierare: KOM-420130
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Motorgrupp Mitsubishi
Beskrivning: Motorrenoveringar för framdrivningsmotorer och motorelkraftaggregat.
Intern identifierare: Motorgrupp Mitsubishi
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Motorgrupp Scania
Intern identifierare: Motorgrupp Scania
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Motorgrupp Volvo
Intern identifierare: Motorgrupp Volvo
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Motorgrupp Övriga
Intern identifierare: Motorgrupp Övriga