320539-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för utrustningshantering 2019
Referensnummer: VT2019-011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik AB inbjuder er härmed att lämna anbud avseende ett underhållssystem som ska stödja arbetsflöde för inköp, lager, service och underhåll av Västtrafiks trafiknära utrustning. Västtrafiks Trafiknära utrustning finns idag på omkring 2500 fordon, 400 försäljningsställen och 2200 hållplatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48430000 Programvara för lagerförvaltning, 48442000 Programvara för finansiella system, 72210000 Programmering av programpaket, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen