2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggentreprenad ny anstalt Värnamo
Beskrivning: Entreprenaden avser en nybyggnation av en kriminalvårdsanstalt i Hörle, Värnamo kommun. Anstalten ska vara säkerhetsklass 2.
Intern identifierare: 2026-12597
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000