32058-2023 - ResultatSverige-Täby: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende miljökonsulter inom plan- och genomförandeskede
Referensnummer: KS 2022/111-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Täby kommun bjuder in till att lämna anbud i upphandling avseende Ramavtal avseende miljökonsulttjänster inom plan- och genomförandeskede.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Planering
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 2 - Genomförande bygg och anläggningsprojekt
Del nr: 2