320587-2021 - ResultatSverige-Sundbyberg: Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tvättstugeservice
Referensnummer: 21/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling sker med målsättning att teckna ramavtal för underhållsservice och reparation av tvättstugeutrustning samt byte/installation och omhändertagande av maskiner.
Ramavtal kommer att tecknas med två (2) entreprenörer. Entreprenörerna kommer att rangordnas, vilket innebär att avrop i första hand ska ske från entreprenör nr ett. Om entreprenör nr ett inte kan leverera tillfrågas nästa entreprenör enligt rangordning till dess leverans kan ske på angivna villkor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal kommer att tecknas med två (2) Entreprenörer. Entreprenörerna kommer att rangordnas, vilket innebär att avrop i första hand ska ske från entreprenör nr ett. Om entreprenör nr ett inte kan leverera tillfrågas nästa entreprenör enligt rangordning till dess leverans kan ske på angivna villkor.