320595-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Skogstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Restaurering av våtmarker
Referensnummer: 512-2380-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande inom länsstyrelsens våtmarksprojekt
1. Grävmaskin
2. Fräsning
3. Skogsarbete (motormanuellt) - huggning, röjning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112360 Återställande av mark, 45112400 Grävning, 77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 90700000 Miljötjänster, 90722000 Miljöåterställning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen