Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal för vattenreningsanläggningar
Referensnummer: KS21.163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceavtal för service och underhåll av vattenreningsanläggningar i Lerum kommun.
Löpande tillsyn och service som ett fast åtagande enligt bifogade bilagor, jour ska ingå som en del av det fasta åtagandet. Mindre planerade underhåll och tillkommande arbeten på anläggningarna kan komma att ske efter avrop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45259200 Reparation och underhåll av reningsverk, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar, 50512000 Reparation och underhåll av ventiler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen