320695-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elservice
Referensnummer: UH-2023-138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling elserviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
GATU- OCH TRAFIKBELYSNING FÖR HELA KOMMUNEN
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45315500 Medelspänningsanläggningar, 45315600 Lågspänningsanläggningar, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Elserviceavtal.
TELE- OCH DATAINSTALLATIONER FÖR HELA KOMMUNEN SAMT SKELLEFTEÅ MUSEUM OCH VÄSTERBOTTENSTEATERN
Del nr: 2
ELSERVICE TILL SKELLEFTEÅ AIRPORT
Del nr: 3
ELSERVICE TILL OMRÅDE CAMPUS
Del nr: 4
ELSERVICE TILL OMRÅDE NORR
Del nr: 5
ELSERVICE TILL OMRÅDE VÄST
Del nr: 6
ELSERVICE TILL OMRÅDE ÖST
Del nr: 7
ELSERVICE TILL OMRÅDE SÖDER
Del nr: 8