320699-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – TV-utrustning och audiovisuell utrustning – AV- utrustning med tillhörande tjänster 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAV- utrustning med tillhörande tjänster 2025
BeskrivningSäffle kommun avser upphandla AV- kringutrustning, samt tillhörande service & installationstjänster enligt upphandlingsdokumenten. Den utrustning som efterfrågas kommer under avtalsperioden att vara aktuella till kontor, konferensrum, klassrum, samt till större salar i hela Säffle kommun. Kommunen avser upphandla för både administration och skola, Säfflebostäder AB och Säffle kommunikation AB inräknas i Säffle kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110543:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning