320722-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Spirometrar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spirometrar
Beskrivning: Ramavtal för spirometer som är användbar i primärvård och specialiserad vård i Region Jönköpings län.
Intern identifierare: RJL 2023/236
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000