2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhållsplanerare Norra regionen
Beskrivning: Uppdraget som underhållsplanerare är att vara sammanhållande gällande regionens leverans av underhållsplan för Infrasystem och Byggnadsverk. Det innebär att arbeta framförallt tillsammans med utförande projektteam och chefer samt beställare av åtgärder i anläggningen inom enheterna Infrasystem och Byggnadsverk, vilka verkar inom hela vår geografiska yta inom norra regionen. Att vara spindeln i nätet för de som beställer uppdrag och för de som ska utföra uppdrag.
Intern identifierare: KOM-420376
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Underhållsplanerare Norra regionen