See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för schemaplanering och bemanning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett system som ska stödja processen för schemaplanering och bemanning. Systemet ska ha funktion för att lägga scheman för olika kollektivavtal med uppföljning, statistik och budget. Systemet ska levereras som molntjänst/SaaS. Om processen förändras över tid ska systemet kunna vara följsamt och anpassas till verksamhetens utveckling. Kommunen söker ett system som i hög grad är standardiserat och där behoven kan lösas genom konfiguration och kundanpassningar.
Intern identifierare: KS 2024/00240
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000