2. Förfarande
Förfarande
Titel: 1+1 Släckbilar för Räddningstjänsten i Norrtälje kommun
Beskrivning: Räddningstjänsten i Norrtälje kommun är i behov av att upphandla 1st släckbil med planerad leverans 2026. Utöver detta förbehåller sig kommunen att kunna köpa ytterligare en släckbil av samma Leverantör med leverans 2027, varopå den andra släckbilen ska ses som en option på avtalet om behov fortfarande kvarstår vid beställningstillfället.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34114000 Specialfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111104:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon