Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för omhändertagande av returträ
Referensnummer: KS21.16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser krossning, transport och omhändertagande av returträmix, ris och stubbar som inkommer till Återvinningscentralen Hultet, Lerums kommuns återvinningscentral.
Kommunen kommer att teckna ramavtal med en anbudsgivare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen