320836-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekter
Referensnummer: FK 2020/004004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av inredningsarkitekter till Försäkringskassan. I tjänsten ingår bl.a. att ta fram förslag på möbler och möbelritningar samt underlag för förnyade konkurrensutsättningar på möbler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 79931000 Inredningstjänster, 79932000 Inredningsdesign
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen