Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cyber-physical production system (CPPS)
Referensnummer: UH 2022/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement concerns the delivery and installation of a cyber-physical production system (CPPS) for an automation lab at Campus Ångström, Uppsala University.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 42000000 Industrimaskiner, 42600000 Verktygsmaskiner, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen