Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser konsultstöd till Karlskrona kommun och dess bolag för att skapa möjlighet för externfinansiering via EU, statsbidrag eller annan externfinansiering. Målsättningen är att teckna ramavtal med flera leverantörer.
Upphandlande myndigheter
Karlskrona kommun 212000-0829
Kruthusen Företagsfastigheter AB 556052-0438
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733
Affärsverken Elnät i Karlskrona AB 556532-0834
Affärsverken Energi AB 556086-1618
2. Processledning/workshops inom EU-projekt mm
5. Statsbidrag och annan externfinansiering
Mer information kring de olika delarna finns i kravspecifikationen.
Anbudsgivare väljer nedan vilka områden den avser lämna anbud inom samt vilka uppdrag. Flera leverantörer kommer att antas inom varje kompetensområde samt i varje uppdragsdel.