320981-2022 - ResultatSverige-Södertälje: Skolutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1157 Hantverks- och symaskinsupphandling för skolverksamhet i Katrineholm
Referensnummer: 21/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39162000 Skolutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hantverks- och symaskinsupphandling för skolverksamhet i Katrineholm och Vingåkers kommunala skolverksamhet avser
Hantverksmaterial -Textil
Hantverksmaterial- Trä
Slöjdvirke
Symaskiner, inköp, service och reparationer
för Katrineholms och Vingåkers kommuns kommunala skolor och dess verksamhet. Avtalet löper på 2+1+1 år. Upphandlingen är indelad i fyra delar där anbudsgivare kan välja att svara på valda delar dvs en eller flera delar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 03419000 Virke, 03419100 Virkesvaror, 19200000 Textilier och tillhörande varor, 19400000 Textilgarn och -tråd, 37800000 Hantverks- och konstmateriel, 39162100 Undervisningsutrustning, 39227000 Synålar, strumpstickor och fingerborgar, 42715000 Symaskiner, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 80100000 Grundskoleundervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen