321072-2023 - ResultatSverige-Borås: Sten för byggnation, kalksten, gips och skiffer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongmarkstens- och Naturstensprodukter
Referensnummer: 2021-00090IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44900000 Sten för byggnation, kalksten, gips och skiffer
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med Leverantör som tillgodoser Servicekontorets behovs av mark- och naturstensprodukter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113140 Gatsten, 44114200 Betongvaror, 44912000 Diverse byggnadssten, 44912100 Granit
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen