Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rensning av ventilationssystem
Referensnummer: 18/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Botkyrkabyggen upphandlar avtal för rensning av ventilationssystem i koncernens fastigheter. Arbetena kommer att utföras i enlighet med i rensningsplaner fastställda volymer och intervaller.
Ett kontrakt om 3 + 1 + 1 år kommer att skrivas med en (1) Leverantör för hela beståndet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen