321096-2023 - ResultatSverige-Nacka: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadbesiktning Multihall Fisksätra, DIS Tekniska konsulter - Besiktning hus
Referensnummer: KFKS 2023-00221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar en komplett besiktningsorganisation till byggentreprenaden för multihallen i Fisksätra, som ska kunna bistå med uppföljningar, förbesiktningar och normerande besiktningar löpande, samt slutbesiktning. Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: Tekniska konsulter 14270, Besiktning hus
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen