321118-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutrustning
Referensnummer: KS-UH/2021:52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Köksutrustning för successiva beställningar och leveranser under en avtalsperiod om 2 år med möjlighet att förlänga 1 + 1 år.
Upphandlingen består av mindre köksutrustning såsom porslin, glas, muggar, bestick, kantiner, bläck, köksredskap m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap, 39240000 Bestick, 39241120 Köksknivar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsvärdet beräknas till ca 1 800 000 SEK/år.
Kvantitetsuppgifterna är inte bindande.
Takvolym för denna upphandling är 9 000 000 SEK för hela avtalsperioden.