321119-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för kollektivtrafikåtgärder etapp 2 inom Gävleborgs län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för kollektivtrafikåtgärder etapp 2 inom Gävleborgs län
Beskrivning: Busshållplatser ska genomföras som små och okomplicerade åtgärder (ej vägplan). Detta projekt är geografiskt utspritt i länet och finns i följande kommuner: Hofors, Sandviken, Gävle, Söderhamn, Bollnäs, Hudiksvall och Ljusdal.
Intern identifierare: KOM-417032
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för kollektivtrafikåtgärder etapp 2 inom Gävleborgs län