32117-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötekniska konsulttjänster – Ramavtal - Miljökonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Miljökonsulter
BeskrivningRamavtalet är indelat i två avtalsområden och omfattar beställarens samlade behov av följande konsulttjänster inom miljöområdet: Avtalsområde 1 Miljösamordning Klimatberäkningar Återbruk Avtalsområde 2 Miljöutredningar Klimat- och sårbarhetsanalyser Ramavtal kommer att tecknas med två leverantörer inom respektive avtalsområde, enligt rangordningsprincipen, under förutsättning att så många kvalificerade inkommer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108611:Lot:1