2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av elenergi
Beskrivning: Upphandlingen avser portföljförvaltning av elenergi för stadsmiljöförvaltningen i Göteborgs stad, med avtalsstart 2026 och en avtalstid (inklusive optioner) upp till 6 år.
Intern identifierare: SMF-2024-00166
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi, 09310000 Elektricitet, 71314100 Tjänster på elområdet, 71314200 Energiförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000