321279-2018 - ResultatSverige-Aneby: Tolktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolk- och översättningstjänster Höglandet 2018
Referensnummer: KS 2018-285
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling av tolkar och översättare till Höglandskommunerna inklusive vissa kommunalförbund och bolag.
Inbjudan
Höglandskommunerna och Höglandets kommunalförbund bjuder in till anbudsgivning avseende tolk- och översättningstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Tolktjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 1. Tolktjänster
Tolk on-demand
Del nr: 2
Tolktjänster on-demand
Översättningstjänster
Del nr: 3
79530000 Översättartjänster
Upphandling av översättningstjänster.