2. Förfarande
Förfarande
Titel: Licenspartner
Beskrivning: Upphandlingen omfattar behovet av löpande avrop av licenser samt rådgivning och expertis. Avsikten med kommande raamavtal är att beställare ska förenkla och förbättra sin licenshantering vid nyanskaffning och kompletteringsköp av licenser.
Intern identifierare: 25/20
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98200000 Konsulttjänster med avseende på lika möjligheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000