Projektledare, projekteringsledare, installationssamordnare, miljösamordnare och byggledare avseende ombyggnad, tillbyggnad och teknisk upprustning av Kungsholmens brandstation samt Farsta brandstation.
Inklusive option på ombyggnad och teknisk upprustning av Johannes brandstation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av