Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmåltider till Knutbyskolan, Kvarnbyskolan och Rinkebyskolan
Referensnummer: 1.7.0-7/2023:3604
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55523100 Servering av skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillagning och leverans av varm mat för lunch till Knutbyskolan, Kvarnbyskolan och Rinkebyskolan under ordinarie skoldagar samt vid behov även under lov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894210 Skolmåltider, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen