321440-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Yrkesvägledning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Karriärvägledning 40 leveransområden
Referensnummer: Af-2021/0018 9757
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79634000 Yrkesvägledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten utgörs av kvalificerad karriärvägledning enligt vägledningsmetoder som vilar på vetenskaplig grund. Tjänsten ska innehålla individuell vägledning och individuell information även om vissa aktiviteter utförs i grupp och en examinerad studie- och yrkesvägledare ska ansvara för varje deltagares sammanhållna vägledningsprocess. Studie- och yrkesvägledaren ska genomföra kartläggningssamtal och individuella vägledningssamtal samt samordna övriga aktiviteter om dessa aktiviteter genomförs av annan personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79998000 Coachning, 85312320 Rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetsförmedlingen inbjuder leverantörer att lämna anbud i upphandling av Karriärvägledning 40
Leveransområden, diarienummer Af-2021/0018 9757. Upphandlingen genomförs enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, 19 kap. enligt förfarande Förenklat förfarande.