32156-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Bussar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Buss för rörelsehindrade
Referensnummer: 17/395
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34121000 Bussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp ett antal bussar för rörelsehindrade för verksamhetens behov.
Inledning.
Jönköpings kommun, Teknisk service, handlar upp 5 st bussar för rörelsehindrade.
Option till samma pris som för ordinarie leverans ska även den ingå för 1+1 fordon inom 6 månader från leverans av de 5 första.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen