321567-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för dataöverföring – RFID-taggar till textilier
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFID-taggar till textilier
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för successiva leveranser av RFID-taggar till Region Skånes textilförsörjningsverksamhet, inklusive leveranser till anvisad tredje part. Leveransen omfattar olika utföranden av RFID-taggar för industriell tvätterimiljö samt tillhörande krav på kvalitet, funktion och leveranskapacitet.
Intern identifierare2025-O003210
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32260000 Utrustning för dataöverföring
Ytterligare klassificering (cpv): 30162000 Aktiva kort, 31711100 Elektroniska komponenter, 31712000 Mikroelektroniska maskiner, apparater och mikrosystem, 35121600 Märken, 35125100 Sensorer, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 39563500 Textilartiklar för tekniskt bruk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter
BeskrivningAdministrativa föreskrifter
Intern identifierare1889181-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation
BeskrivningKravspecifikation
Intern identifierare1890628-1