Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontrakt avseende Skogsvårdstjänst röjning inom Jämtland-, Norrbotten- och Västerbottens län
Referensnummer: 0807/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skogsvårdtjänsten röjning inom Jämtland-, Norrbotten- och Västerbottens län som beställaren förvaltar.
Upphandlingen är uppdelad i trakter.
Varje trakt utgör ett eget Kontrakt. Beställaren avser att teckna Kontrakt med en entreprenör inom respektive trakt. Beställaren kan komma att teckna Kontrakt med samma entreprenör inom flera trakter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77211300 Trädröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen