321594-2020 - ResultatSverige-SKELLEFTEÅ: Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster för de kommunala bolagen 2020
Referensnummer: UH-2020-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå kommun upphandlar revisionstjänster för kommunens bolag under Q2 2020
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen