Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Stockholm Vattens behov av polymer för förtjockning av primärslam till Henriksdals reningsverk. Förtjockning av primärslam sker genom en silbandspress.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24962000 Vattenreningskemikalier, 90420000 Rening av avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen