2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Sport- och idrottsmaterial
Beskrivning: Falkenbergs kommun inbjuder härmed till en RFI (Request for Information) inför en upphandling av Sport- & Idrottsmateriel. Syftet med denna RFI är att tillvarata branschens erfarenheter och kunskaper i syfte att skapa tydliga, transparanta och proportionerliga upphandlingsdokument som möjliggör en god affär för alla parter.
Intern identifierare: IU24-58
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37400000 Sportartiklar och -utrustning