Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av avfallet impregnerat trä från Gästrike Återvinnares återvinningscentraler och separat insamlat
Referensnummer: 12763
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Gästrike återvinnare upphandlar behandling av impregnerat trä från återvinningscentraler eller separat insamlat. Leverantören ansvarar för mottagning och all behandling av avfallet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03416000 Träavfall, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen