321757-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefoni, växel och hänvisning som tjänst
Referensnummer: 7.1.11- 11007/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Distriktsveterinärerna bjuder in till att lämna anbud på telefoni, växel och hänvisning som tjänst.
Uppgiften om volym är bara en vägledning och kan därför komma att variera under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar att tillgodose distriktsveterinärernas helhetsbehov av telefoni som tjänst där växel, mobila och softphone-anknytningar samt drift och support ingår.