32176-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Tummarpskolan om och tillbyggnad F-6
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelTummarpskolan om och tillbyggnad F-6
BeskrivningEntreprenaden omfattar projektering samt mark- och husbyggnadsarbeten inklusive samtliga installationsarbeten. Huskropparna som finns på Tummarpskolan ska bevaras i enlighet med ny detaljplan. Befintliga byggnader Hus A och C byggas om och anpassas till nya undervisningslokaler. En tillbyggnad mot gavelsidan norr om hus A uppförs. Mot sydväst uppförs en fullstoridrottshall. Ett nytt lekförråd uppförs söder om fastigheten. Utemiljön ska anpassas enl. handlingarna markbeskrivning samt ritningar.
Intern identifierare24/24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000