321778-2016 - ResultatSverige-Lund: Teknisk analys eller konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av fuktsakkunnig till Serviceförvaltningen.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar uppdrag avseende teknikområde Fuktsakkunnig vid ombyggnationer och nybyggnationer till Serviceförvaltningen Lunds kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.