See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rådgivningskonsulter till Konsulttimmen
Beskrivning: Region Kronoberg inbjuder till anbudsgivning för att tillhandahålla konsultstöd inom ramen för Konsulttimmen. Syftet är att erbjuda kvalificerad rådgivning och affärsutvecklingsstöd till både nya och etablerade små företag i Kronobergs län. Konsultstödet ska bidra till att stärka företagens konkurrenskraft, utvecklingsförmåga och hållbarhet.
Intern identifierare: 26RS329
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsmall
Beskrivning: Upphandlingen omfattar professionell näringslivsrådgivning till såväl nystartade som etablerade företag i Kronoberg inom sex (6) olika kompetensområden.
Intern identifierare: 1875299-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsinbjudan Öppet förfarande
Intern identifierare: 1893502-1