2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning pedagogiska tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar pedagogiska bemanningstjänster inom förskola och skola. Med skola avses klasserna från förskoleklass upp till gymnasiet och inkluderar även fritidsverksamhet inom skolans verksamhet.
Intern identifierare: KFKS 2024-00547
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80100000 Grundskoleundervisning, 80110000 Förskoleundervisning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avtalsområde 1- Förskolor
Beskrivning: Tjänster som kommer att omfattas av upphandlingen avseende anbudsområdet Förskola är följande: - Behörig förskollärare. - Behörig barnskötare. - Obehörig vikarie förskola
Intern identifierare: Avtalsområde 1- Förskolor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsområde 2- Grundskola och gymnasium
Beskrivning: Tjänster som kommer att omfattas av upphandlingen avseende anbudsområdet Grundskola och gymnasium är följande: Grundskola: Behörig grundskollärare Behörig fritidspedagog Obehörig vikarie grundskola (undervisande) Obehörig fritidspedagog Vikarierande resurs för fritidsverksamhet Gymnasium: Behörig gymnasielärare Obehörig gymnasielärare
Intern identifierare: Avtalsområde 2- Grundskola och gymnasium