See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsttekniker och konstinventering
Beskrivning: Denna upphandling utgör en ramavtalsupphandling och omfattar tjänsterna konstteknikertjänster som hantering, hängning, montering av konstverk samt konstinventeringstjänster av konstverk inköpta av Region Stockholm. Upphandlingen är uppdelad i nedanstående två (2) avtalsområden.- Avtalsområde A: Konsttekniker- Avtalsområde B: Konstinventerare
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92300000 Underhållningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Konsttekniker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120068:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: För avtalsområde A Konsttekniker: option avseende Komplexa tjänster. Se kravspecifikation Konsttekniker.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konstinventering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120068:Lot:2