2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontorsstädtjänster och trappstädning 2026
Beskrivning: SISAB (B), bjuder in till anbudsgivning avseende upphandling av kontorsstädtjänster med bedömd lokalarea på 3172m² samt tillhörande trapphus i B:s nya huvudkontor i fastigheten Godsfinkan 1 med adress Heliosgatan 24-26 i Hammarby sjöstad i Stockholm. Avtalsstart 2026-10-01.
Intern identifierare: SISAB 2026/115
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919100 Rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kontorsstädtjänster och trappstädning 2026