322035-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter – Möbler till hela Kriminalvården (Arbetsstolar, Arbetsplats och förvaring, Lagerhyllor och pallställ Möte och paus, Omklädningsrum och vaktmästeri samt Övriga möbler och tillbehör)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Möbler till hela Kriminalvården (Arbetsstolar, Arbetsplats och förvaring, Lagerhyllor och pallställ Möte och paus, Omklädningsrum och vaktmästeri samt Övriga möbler och tillbehör)
Beskrivning: Upphandling av ett standardiserat möbelsortiment till Kriminalvården inom områdena: Arbetsstolar, Arbetsplats och förvaring, Lagerhyllor och pallställ, Möte och paus, Omklädningsrum och vaktmästeri samt Övriga möbler och tillbehör
Intern identifierare: 2024-14103
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: se upphandlingsunderlaget
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde Arbetsstolar
Beskrivning: se upphandlingsunderlag
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde: Arbetsplats och förvaring
Beskrivning: Se upphandlingsunderlag
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde Lagerhyllor och pallställ
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde Möte och paus
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde: Omklädning och vaktmästeri
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde: Övrigt