322058-2022 - ResultatSverige-Linköping: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Innovationsstöd
Referensnummer: Ks26 2021-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun tillsammans med Lejonfastigheter AB och Sankt Kors Fastighets AB, inbjuder er att lämna anbud i ramavtalsupphandling avseende tjänster för stöd till idé- och innovationsarbete inom nedan angivna två (2) anbudsområden. Avtal avses tecknas med en (1) leverantör i område 1 och med tre (3) leverantörer i område 2. Avropsordning framgår av upphandlingsdokumenten. Anbud kan lämnas för ett eller flera anbudsområden.
1. Kompetensutveckling/ utbildning i innovationsledning
a) Strategisk nivå
b) Taktisk nivå
c) Operativ nivå
d) Kompletterande konsultstöd
2. Processtöd - Facilitering av innovationsprocesser/ sprintar
a) Hel process
b) Del av process/modul
c) Konsulttimmar
Anbud ska lämnas enligt de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning och bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst via Linköpings upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utvärdering och anbudspriser för anbudsområde 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 80500000 Utbildningstjänster, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Linköpings kommun uppskattar ramavtalets värde, inklusive optioner, till 10 000 000 SEK där anbudsområde 1 utgör 2 000 000 SEK och anbudsområde 2 utgör 8 000 000 SEK av det uppskattade värdet.
Utvärdering och anbudspriser för anbudsområde 2
Del nr: 2